Kalendarium

* Od 5 do 30 września 2017 r. - piesza pielgrzymka do Santiago de Compostela
* bezterminowo: Akcja społeczna Zielone Bronowice

sobota, 17 sierpnia 2013

Romek robi meble

Na pięć wakacyjnych dni - od 12 do 16 sierpnia 2013 r. - piękny ogród przy Małopolskim Instytucie Kultury, ukryty w głębi podwórza przy ul. Karmelickiej 27, zamienił się w otwartą pracownię młodego twórcy Romasza Indyka. Współorganizacji tej plenerowej wystawy, zatytułowanej "Romek robi meble", podjął się Zbiornik Kultury, cykliczna inicjatywa coraz bardziej widoczna na artystycznej mapie Krakowa i obejmująca swym zasięgiem coraz większą przestrzeń miasta.  

Z Romaszem Indykiem

Uwielbiam ludzi z pasją. Romek, poproszony o złotą myśl, którą mogłabym rozesłać światłowodem po świecie, zaapelował, żeby robić to, co się lubi, realizować się we własnych zainteresowaniach, rozwijać swoje zamiłowania, podsycać żar. Sam siebie określa jako jednoosobową manufakturę. Niekłamaną przyjemność sprawia obserwowanie Romka podczas pracy. W jego oczach widać, jak tańczą iskierki radości, kiedy kolejny projekt nabiera kształtów. Balansuje pomiędzy intrygującym designem, a praktycznością oraz wygodą tworzonych przedmiotów. Do wyrobu swoich autorskich mebli używa rozmaitych, często przypadkowo znalezionych materiałów, jak choćby zwykłe gałęzie. Taboret, widoczny na poniższych fotografiach, wbrew pozorom nie trafi do fakira - po zakończeniu montażu, siedzisko zostanie zeszlifowane i wygładzone.

Romasz Indyk w trakcie pracy


Romkowe meble idealnie wkomponowały się w układ ogrodu. Ich naturalność i kolorystyka ukazują, że przyroda pozostaje niekończącym się źródłem inspiracji. Pogoda dopisała, co w przypadku imprez plenerowych okazuje się połową sukcesu. Na drugą połowę zapracował sam Romek. Mam nadzieję, że zauważyli to również organizatorzy i podobne wydarzenia na stałe wejdą do kalendarium pomysłów na wykorzystanie tego miejsca. 12 komentarzy:

 1. Super inicjatywa;) I to na Karmelickiej;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten ogród odkryłam zupełnie przez przypadek, a raczej moje wścibstwo przezokienne, fajnie, że zaczyna się w nim coś fajnego dziać ;)

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Podoba mi się i ogród i Romkowe działanie ;)

   Usuń
 3. otaczasz się niezwykłymi ludźmi. musisz być niesamowita

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej prześladuję tych niezwykłych ;)

   Usuń
 4. so creative >.<

  Invite you to enter my giveaway
  Lotus Blossom Design Giveaway Win $50 gift card
  Hope you will join :) Thank you!

  New post:
  Review: Citra Hazeline Spotless White Glow UV
  Black and White - Kpop Girl's Day Expection

  visit my blog ^^
  www.luchluchcraft.blogspot.com
  www.tokoluchluchcraft.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawa inicjatywa:) Śliczne są te rameczki-wieszaczki na samym końcu:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żałuję, że w moim zalataniu zabrakło czasu na wspólne z Romkiem tworzenie ;)

   Usuń