Kalendarium

* Od 5 do 30 września 2017 r. - piesza pielgrzymka do Santiago de Compostela
* bezterminowo: Akcja społeczna Zielone Bronowice

poniedziałek, 16 grudnia 2013

Tutorial gwiazdka z wucerolki

Zgodnie z obietnicą pokażę Wam proces technologiczny przemiany rolki po papierze toaletowym w gwiazdkę do bożonarodzeniowych dekoracji. Fotografie gotowych ozdób z wucerolki na sosnowej modelce zobaczyć można TUTAJ. Sposób wykonania jest bardzo prosty, więc może być to świetna zabawa dla dzieci.Potrzebne materiały, sprzęt i narzędzia:
- rolki po papierze toaletowym
- nożyczki
- klej
- klamerki
- farba, najlepiej w spraju (opcjonalnie zwykłe farby i pędzelek)
1. Rolkę spłaszczam dłońmi tworząc prostokąt.2. Nożyczkami odcinam równe paski, dzięki czemu powstają elementy w kształcie płatków słonecznika.3. Paski sklejam ze sobą równolegle, smarując klejem zewnętrzną powierzchnię na samym dole przy zagięciu papieru.4. Sklejone paski spinam klamerką do bielizny i czekam, aż klej wyschnie.5. Rozkładam w formie rozety i sklejam zewnętrzne krawędzie tak samo, jak poprzednio, spinając klamerką na czas schnięcia kleju.Gwiazdka może mieć jeszcze więcej ramion, wystarczy po prostu skleić więcej pasków.6. Gotowe gwiazdki maluję farbą w spraju. Można też pomalować tradycyjnie pędzelkiem, ale jest to bardziej czasochłonne.U mnie oczywiście dominują fiolety. Wyjątkowo efektownie wyglądają gwiazdki pomalowane na złoto albo na srebrno i trudno się w ich przypadku domyślić, z czego zostały wykonane. Gotowe ozdoby można łączyć w formy bardziej przestrzenne. Po sklejeniu poziomo coraz mniejszych gwiazdek ku górze - powstaje choinka.

Wybierając w przeciętych z jednej strony paskach inny punkt jako miejsce łączenia, uzyskujemy różne kształty. Sklejając od strony przecięcia, stworzymy gwiazdki przypominające kwiatuszki. Jeśli skleimy takie same paski od strony zagięcia, ramiona wyglądać będą jak słoneczne promyczki.

I jeszcze na koniec przykładowa propozycja bardziej fantazyjnego kształtu jako inspiracja do tworzenia własnych unikalnych śnieżynek. W ramiona można też wklejać rozmaite kółeczka, łezki lub paseczki, wypełniając ażur rozmaitymi kreatywnymi kompozycjami.

1. Odcinam równe paski z rolki.2. Przecinam każdy pasek z jednej strony w miejscu zagięcia.3. Od strony przecięcia zaginam pasek z obu stron do środka.4. Sklejam zagiętą część, spinam klamerką i czekam aż wyschnie.5. Smaruję klejem zewnętrzną część gotowego elementu i dołączam kolejne ramiona, spinając oczywiście klamerką.W ten sposób powstaje kwiatowa gwiazdka, która w wesołej kolorystyce może być wykorzystana również do dekoracji Świąt Wielkanocnych.
4 komentarze: