Kalendarium

* Od 5 do 30 września 2017 r. - piesza pielgrzymka do Santiago de Compostela
* bezterminowo: Akcja społeczna Zielone Bronowice

wtorek, 6 maja 2014

Kreatywność barowa

Po raz pierwszy z quizami w pubach zetknęłam się w Wielkiej Brytanii. Nie brałam w nich udziału, ograniczona swoją turystyczną nieśmiałością i poczuciem obcości na nieznanym gruncie, ale zachwyciła mnie sama idea i z przyjemnością obserwowałam zmagania uczestników zabawy. Z bogatej oferty sportów rozmaitych pociąga mnie jedynie gimnastyka mózgu.

O pojawieniu się umysłowych rozgrywek w krakowskiej scenerii dowiedziałam się przez przypadek podczas zabijania rozmową monotonii podróży służbowej. Pomimo zmęczenia pobiegłam z akcją szpiegowską na cowtorkowe spotkanie organizowane w House of Beer. Spodobało mi się tam bardzo, ale niezrozumiała awersja moich znajomych do języka angielskiego skutecznie uniemożliwiła skompletowanie drużyny. 

Równie przypadkowo odkryłam polskojęzyczne quizy. Podczas przeglądu meksykańskich filmów w Klubie Gwarek zainteresowałam się tekturową reklamą na stoliku. Tworzeniem, obsługą oraz przeprowadzeniem imprezy zajmuje się firma FabrykaQuizów. Termin najbliższych rozgrywek wypadał dokładnie w dniu moich imienin. Trzy dodatkowe mózgi, niezbędne do dywersyfikacji nowych obszarów rozrywki, zwabiłam podstępem pod pretekstem mojego świętowania. A kiedy było już zbyt późno na ucieczkę, nie pozostało nic innego, jak tylko odpowiadać na pytania. Na miejsce na podium się nie załapaliśmy, gdyż polegliśmy na znajomości reklam telewizyjnych. Jednak atmosfera i wrażenia z wieczoru były dla mnie bezcenne. Mam nadzieję, że uda mi się namówić chłopców w przyszłości, tym razem na już w pełni świadomy akces w tym starciu intelektualnym.

Fot. PubQuiz Kraków


2 komentarze: