Kalendarium

* Od 5 do 30 września 2017 r. - piesza pielgrzymka do Santiago de Compostela
* bezterminowo: Akcja społeczna Zielone Bronowice

niedziela, 1 września 2013

Nagroda publiczności

Minął termin zapisywania się na moje candy. Zgłosiło się 15 osób z 18 kreatywnymi propozycjami. Jury otrzymało już wydruk Waszych pomysłów i bardzo intensywnie myśli, który z nich otrzyma nagrodę główną. Ale to jeszcze nie koniec niespodzianek. Jestem w nastroju rozdawniczym, więc teraz wprowadzam dodatkową kategorię: nagrodę publiczności. Osoba, która zbierze najwięcej głosów poparcia dla swojego "wymyślonego-wymarzonego", otrzyma ode mnie zestaw sześciu podkładek pod kubki wykonanych w technice decoupage. Kolorystykę i wzory ustalać będziemy już bezpośrednio ze zwycięzcą, a na zdjęciu widać przykładowe serwetki, które mogę wykorzystać do przygotowania prezentu. Mam nadzieję, że macie ochotę na taki drobny niezapowiedziany upominek.Zasady głosowania

1. Głosowanie odbywa się poprzez dodanie komentarza pod tym postem z numerem wybranego pomysłu.

2. Jedna osoba może oddać tylko jeden głos.

3. Można głosować na swój własny pomysł.

4. Osoby głosujące anonimowo proszone są o wpisanie w komentarzu dodatkowo swojego imienia (oprócz podania numeru wybranego pomysłu) - zakładam Waszą uczciwość i oddawanie wyłącznie jednego głosu.

5. Można zachęcać przyjaciół do głosowania na swój pomysł, zarówno na swoich blogach, na FB, innych wirtualnych strefach, jak i w świecie realnym.

6. Głosować można przez cały tydzień do niedzieli 8 września 2013 r. do godziny 23:59.

7. Podsumowanie zabawy ogłoszę następnego dnia.A teraz część najważniejsza, czyli osiemnastu kandydatów do nagrody (kolejność chronologiczna, opisy w oryginalnej pisowni autorów). Zapraszam do głosowania.1. Nieususznik - urządzenie do takiego utrwalania roślin, żeby nie traciły swojej soczystości, kolorów i zapachu, a były jednocześnie na tyle trwałe żeby można było z nich tworzyć wielowymiarowe obrazy.

2. Gradusz - Urządzenie do odczytywania, a przede wszystkim do nagrywania! co ludziom w duszy gra:-) I co mi w duszy gra. Czasem bowiem tak w człowieku siedzi i siedzi, i siedzi... i nie umie sobie z tym poradzić, bo tak naprawdę nie wie co go gnębi. A tak trzask prask! nagrywa, odczytuje i już wie! rozwiązuje problem! I jest radosny jak norka w nowiu! A jeśli cieszy i unosi go w górę, to warto byłoby i ten stan nagrać, spisać by wiedzieć w złych momentach, że są przecież i te dobre. I taki gradusz pomógłby także poznać nieco lepiej innych. Nagrywam sobie co komu w duszy gra, odsłuchuję kilka razy i może nieco mi się rozjaśnia czemu ktoś zachowuje się tak i tak...

3. Genialna Maszyna Do Robienia Ludzi Uczciwymi, Tolerancyjnymi, Uprzejmymi, Kolorowymi...

4. Czasozatrzymywacz - mógłby być naręczny , torebkowy, czy naścienny. Miło byłoby zatrzymać czas i chwilę z ukochanym mężczyzną wydłużyć, na spacerze np. żeby kto nie pomyślał że chodzi mi o inną;-) (a właściwie czemu nie ?). Żebym była dobrze zrozumiana, czas stoi, my działamy dalej!

5. Wyławiacz - takie cudo, co wyłapuje myśli, co wyłapuje okazje, co nie pozwala nam na zaprzepaszczenie szansy na coś.  

6. Energoregenerator siłowy - coś, co przywraca utracone siły, co dodaje energii życiowej, coś, co napędza, gdy powieki już opadają do kolan....

7. Organoregenerator - cudowny organoregenerator uszkodzonych i chorych części ciała byłby idealny, nie tylko dla mnie.

8. Turboigła - ponieważ wolno haftuję, a posiadanych wzorów wystarczy do wielu pokoleń, to marzę o igle z turbodoładowaniem.

9. Zatrzymakacjon - zatrzymuje upływanie czasu w wakacje.

10. Spełniacz marzeń - maszyna produkująca każdą rzecz, o jaką poprosimy, nie ważne jak mała lub jak duża jest ta rzecz.

11. Teleporter - żebym mogła w dowolnej chwili teleportować się w dowolne miejsce i w dowolnym czasie.

12. Fąfologiczny ołówek - który swą fąfologiczną mocą wyczarowałby pokój na całym świecie, zdrowie dla wszystkich istot żyjących i mega fąfologiczne szczęście, które promieniami swymi dosięgałoby aż do fąfologicznego nieba! :)

13. Klonowator kieszonkowy

14. Czasowydłużacz.

15. KOTOpacyfikator - nieduże urządzonko z niewielkim pojemnikiem na wodę do spryskiwania niegrzecznego pyszczka gdy psoci, wyrzutnią puchatej dzwoniącej kuleczki z zainstalowanym mechanizmem powrotnym (na wypadek gdyby aportowanie znudziło się kotu oraz gdy trzeba by znaleźć tą kuleczkę pod licznym meblami nie zdzierając kolan i nie wycierając wszystkich paproszków kurzu)

16. Klonomodyfikator włóczek - urządzenie, które po włożeniu doń resztek włóczki, w liczbie jeden lub kilka, rozmnażałoby je lub zmieniało na ciekawe melanże (na przykład).

17. Stopitiituteraz - urządzenie pozwalające zatrzymać czas, ale ale ... wszyscy się zatrzymują, a ja korzystam iiii nie starzeję się!!

18. Naciągacz - urządzonko, które by rozciągało miejsce na wszystkie moje doooperelki:)


31 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Dzięki za oddany na mnie głos ;)

   Usuń
 2. A ja na 17 :) Nie ma jak próżność :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Głosuję na nr 5, czyli Wyławiacz

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja mam ciasno, głosuję na 18.

  OdpowiedzUsuń
 5. czasowydłużacz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mariusz, zapomniałeś wpisać imienia :P Ale chyba uznamy głosik, jeśli dziewczyny nie zaprotestują ;)

   Usuń
 6. Tomek, stawiam na 12

  OdpowiedzUsuń
 7. Napiszcie mi co to znaczy "fąfologiczny"? Wujek Google nie chciał się na ten temat wypowiedzieć;-)
  Ja lubię wiedzieć na co glosuję;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Basiu, definicja fąfologii znajduje się na blogu odkrywczyni tej dziedziny nauki: http://kuferekmarzen.blogspot.com/2013/08/z-fantazyjnym-humorem-pozbawionym.html ;)

   Usuń
  2. Oczywiście głosuję na fąfologię (chociaz mojego czasozatrzymywacza jest mi żal)

   Usuń
 8. mój głos na 5. Wyławiacz :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Głosuję na 10, spełnia wszystkie wymagania. ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Cześć, tu Anka, głosuję na wyławiacz, nr 5

  OdpowiedzUsuń
 11. Wybór ciężki:-) Ze względu na nazwę zagłosowałabym na 17 czyli Stopitiituteraz, bo brzmi czadersko! Jednak biorąc pod uwagę przydatność urządzenia wymarzonego, stawiam zdecydowanie i stanowczo na 12 czyli Fąfologiczny ołówek!!! To jest dopiero przyrząd genialnie genialny i bosko boski!! Gratuluję pomysłu!! A tak naprawdę gratuluję pomysłów wszystkim!!! No... może poza... tą 2! Gradusz ???? What is it, się zapytuję:-DDDD
  Pozdrawiam ciepło:-):-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W pierwszym momencie, kiedy przeczytałam tamten komentarz wyczytało mi się striptiz ;)

   Usuń
  2. A Ty! Głodnemu chleb... :-) :-)
   Gradusz oczywiście okpiłam jako pomysłodawca owegoż. Nie śmiałabym podhihiwać się z boskich pomysłów innych Wynalazców:-)

   Usuń
 12. No to ja, chyba za względu na moje para-medyczne wykształcenie, głosuję na 7-kę :) Pozdrawiam pomysłodawcę/dawczynię, Ada z ekipy :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Odpowiedzi
  1. Maciek dziękuję Ci za oddany głos na mnie i pozdrawiam ;)

   Usuń
 14. 12 nie tylko za nazwę , popieram wynalazcę i jego zakręconą teorię

  OdpowiedzUsuń
 15. popieram 3 Izka

  OdpowiedzUsuń
 16. Numer 6 - energoregenerator siłowy - przydałby mi się! :))

  OdpowiedzUsuń
 17. Głosuję na 4 - czasozatrzymywacz bardzo by się przydał oprócz tej mojej "7"
  Pozdrawiam pourlopowo, ale nadal słonecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za głos !
   Twój pomysł tez jest świetny , ale ja w cuda nie wierzę ;-)

   Usuń
 18. glosuje na numer 7 jak juz ktos wynajdzie to dajcie prosze znac :)

  OdpowiedzUsuń