Kalendarium

* Od 5 do 30 września 2017 r. - piesza pielgrzymka do Santiago de Compostela
* bezterminowo: Akcja społeczna Zielone Bronowice

poniedziałek, 15 lipca 2013

Teatr mody

Argumentów, aby w piątkowy wieczór, 12 lipca, nie wychodzić z domu, uzbierała się cała litania. Głównym powodem była pogoda nieadekwatna do pory roku. Równie istotnym okazał się dyskomfort estetyczny po konfrontacji lewej połowy mojej twarzy ze skalpelem. Ogólnie czułam się podle i szaroburo, a jednak pokusa obejrzenia pokazu kolekcji wytwornych sukni zaprojektowanych przez Laurę Obrzut przyćmiła wszelkie przeciwwskazania i rozwiała wątpliwości.


Dzięki uprzejmości Arona w Restauracji Ratuszowej na krakowskim Rynku Głównym zarezerwowano stolik dla naszej żądnej artystycznych wrażeń piątki: Basi, Marty, Ewy, Piotrka i mnie. Laura przeniosła nas w świat kawiarni i kabaretów rodem z lat dwudziestych ubiegłego wieku. W ramach pokazu zatytułowanego "Teatr mody" obejrzeliśmy sześć kreacji zainspirowanych międzywojennym seksapilem, ponieważ nie tylko modelki z agencji BELLA models zaprezentowały się w stylizacjach Laury. Na muzycznej scenie również w sukni autorstwa tej projektantki wystąpiła Dagny Cipora. Zwiewne, uwodzicielskie, choć dość ekscentryczne stroje, przykuwały wzrok dbałością o detale, lśniły cekinami, koralikami i pozłotą tkanin, intrygowały frędzelkami, piórkami i asymetrią.


Laura Obrzut i modelki z agencji BELLA models

Oprawę muzyczną do wydarzenia zapewnił zespół Dabada Trio w składzie: wokal - Dagny Cipora, kontrabas - Bartłomiej Chyla, akordeon - Dawid Sytniowski. Francuskie melodie idealnie uzupełniały prezentowaną kolekcję, przywołując wręcz skojarzenia z Moulin Rouge. Jedynym mankamentem były kaprysy aury, gdyż ataki deszczu i przenikliwy chłód podczas tej plenerowej imprezy przeszkadzały nie tylko skąpo odzianym modelkom, ale także zgromadzonej publiczności.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz