Kalendarium

* Od 5 do 30 września 2017 r. - piesza pielgrzymka do Santiago de Compostela
* bezterminowo: Akcja społeczna Zielone Bronowice

sobota, 23 stycznia 2016

Osiem bałwanków

W ramach uatrakcyjniania ferii zimowych w mieście, razem z kierowniczką Filii nr 3 Krowoderskiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, Barbarą Zajączkowską, zaprosiłyśmy dzieci na warsztaty artystyczne. Tematem zajęć było lepienie bałwanów. Materiał wyjściowy stanowiły opakowania po słodyczach. 


Na początku był chaos. Nożyczki i klej wyczarowały z niego osiem bałwanków. Zabawa śmieciami posiada podwójny wymiar. Z jednej strony, niezwykle rozwija wyobraźnię oraz zmysł plastyczny. Po drugie, w obliczu zalewania świata odpadami przez społeczeństwo konsumpcyjne edukacja ekologiczna i podkreślanie znaczenia recyklingu czy upcyklingu jest jedyną słuszną drogą prowadzącą do ograniczenia zanieczyszczenia środowiska.


Prototyp bałwanka z satysfakcją przyglądał się swojemu młodszemu rodzeństwu. Równie zadowoleni uczestnicy warsztatów zabrali prace do domu. A obiecana instrukcja wykonania takiej dekoracji pojawi się w następnym poście.2 komentarze:

  1. Moniko Tobie nawet śnieg nie jest potrzebny do lepienie bałwana. Zajęcia z dziećmi to zawsze wielkanocne frajda. Pozdrawiam cieplutko.

    OdpowiedzUsuń