Kalendarium

* Od 5 do 30 września 2017 r. - piesza pielgrzymka do Santiago de Compostela
* bezterminowo: Akcja społeczna Zielone Bronowice

sobota, 16 sierpnia 2014

Warsztaty dla dzieci

Pomysł zorganizowania kreatywnej rozrywki dla dzieci, które pozostały w czasie letnich wakacji w mieście, wyszedł od Barbary Zajączkowskiej, kierowniczki filii nr 3 Krowoderskiej Biblioteki Publicznej. Moim zadaniem było przeprowadzenie warsztatów artystycznych, bezpiecznych dla księgozbioru oraz o niskim stopniu trudności, dostosowanym do możliwości młodych uczestników. Chciałam też zminimalizować koszty materiałowe i przedstawić taką technikę, która wypełni wolne chwile później, już w zaciszu domowym. Mój wybór padł na papierowe koraliki. Zastanawiałam się nad odpowiednim impregnatem w warunkach warsztatowych i w końcu mnie olśniło: lakier do paznokci. Poza właściwościami zabezpieczającymi cechuje się wygodą podczas nakładania.

Fot. Barbara Zajączkowska

W zajęciach, które odbyły się w dniu 5 lipca br., wzięło udział siedmioro dzieci oraz trzy mamy. Nawet trzylatek dzielnie malował swoje paciorki. W procesie twórczym wykorzystaliśmy: stare gazety lub ulotki reklamowe, linijkę, pisak, klej, nożyczki, drewniane wykałaczki, styropian, sznurek i kolorowe lakiery do paznokci. Qullingowe koraliki nanizaliśmy na sznurek i powstały naszyjniki, wisiorki oraz bransoletki. Poniżej przedstawiam moje materiały instruktażowe, natomiast prace wykonane przez dzieci możecie obejrzeć na stronie biblioteki. Technika jest bardzo prosta, ale jeśli ktoś wyrazi zainteresowanie, mogę przygotować tutorial i zdradzić kilka tricków.2 komentarze:

  1. Gratuluje pomysłu i zazdroszczę dzieciom takiej sympatycznej i kreatywnie zakręconej instruktorki. Prace piękne, bardzo ciekawie wygląda paierowa obrączka ( na linku ze zdjęciami z biblioteki). Pozdrawiam. Ala

    OdpowiedzUsuń
  2. Rewelacja P. Moniu :)! Podziwiam ... to prawdziwy talent ... nie tylko manualny :) ...
    pozdrawiam - Marta K.

    OdpowiedzUsuń