Kalendarium

* Od 5 do 30 września 2017 r. - piesza pielgrzymka do Santiago de Compostela
* bezterminowo: Akcja społeczna Zielone Bronowice

poniedziałek, 18 lutego 2013

Wyniki fioletowej zagadki

Zacznę od statystyk. Mam nadzieję, że się nie pomyliłam w rachunkach i że nikogo nie pominęłam. Chęć udziału w mojej zabawie zgłosiło w sumie 28 osób na wszystkich trzech dostępnych platformach, często przeskakując między nimi. Niektórzy sypali pomysłami z rękawa jak łupieżem w telewizyjnej reklamie szamponu. Inni ograniczali się do jednej propozycji. Skojarzenia szły we wszystkich możliwych kierunkach. Tylko dwóch panów odważyło się przyłączyć do gry.

Na blogu w regulaminowym terminie widniało 16 komentarzy, z czego 5 z propozycjami konkursowymi. Pod zdjęciem na stronie spotkania robótkowego pojawiło się aż 168 komentarzy autorstwa 15 osób, z czego 72 dotyczyły pomysłów na rozwiązanie zagadki. Natomiast na mojej ośce czasu na FB 16 osób zamieściło 131 komentarzy, w tym 47 propozycji dotyczących bezpośrednio mojego pytania.

Ranking płodności komentatorskiej: Agnieszka Zambrzycka 67, Krawiectwo Melanii 26, Patrycja Lenik 26, Ewa Stępniewska 17, Jola Wojda-Aftyka 16, Agnieszka Flacht 15, Rafał Raphael 14, Aneta Nie Tylko Meble 12, Katarzyna Kowalczyk-Zaleśna 8, Ewa Brzostowska 6, Jola Przyborowska 6, Kasia Biernacka 6, Jola Koncka 6, Moja Bizuteria-Monika 2, Dorota Kowalska 2, mrumru 1, Dusia 1, MammaMai 1, Monika Bajan 1, Spotkania robótkowe online 1, Jadzia Karska 1, Katarzyna Skrzynecka 1, Melania Łukasiewicz 1, Jo Persson 1, Bożena Elżbieta Oleksa 1, Iska Kru 1, Krystian Bubak 1 oraz Malowane Koralikiem 1.

Moja własna koncepcja wykorzystania kulek była jak najbardziej niewinna - zamierzam zrobić filcowe kotki w formie kolczyków i broszek, więc mniejsza kuleczka będzie główką, a większa brzuszkiem. Najsprawniej na wskroś tajemne zakamarki mojego umysłu zostały prześwietlone przez mrumru.

Ale ideą mojej zabawy był wybór pomysłu najbardziej oryginalnego i najciekawszego w subiektywnej ocenie Mitsu. Jurorka miała tak ogromny dylemat, że dwukrotnie prosiła mnie o przedłużenie czasu do namysłu. W końcu zdecydowała się nagrodzić Agnieszkę Zambrzycką za komentarz zamieszczony na osi czasu: "dzieci z probówki - widok z góry :D". Agnieszce serdecznie gratuluję. Wszystkim dziękuję za udział w akcji wyciskania ze śmiechu moich łez.


14 komentarzy:

 1. Agnieszce gratuluję:)
  i cieszę się, że ślimaki się także spodobały :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj Moniu. To bardzo kreatywny blog - gratuluję pomysłów. Dziękuję za udział w moim candy i serdecznie pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. gratulacje dla Agnieszki i dla Mitsu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. ha! :D wiedziałam że to będą koty ! :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak sobie pomyślałam na początku ale koty są super, już nie mogę doczekać się ich zdjęć. :) Gratuluję Agnieszce. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odrobinka cierpliwości - czas jest deficytowym towarem ;)

   Usuń
 6. Gratuluję serdecznie, Agnieszko! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. A Tobie, Moniu, pomysłu na świetną zabawę! Też gratuluję, oczywiście! :)

  OdpowiedzUsuń