Kalendarium

* Od 5 do 30 września 2017 r. - piesza pielgrzymka do Santiago de Compostela
* bezterminowo: Akcja społeczna Zielone Bronowice

niedziela, 20 listopada 2016

Noc w dawnej Fabryce Guzików

Od wielu lat współpracuję z rozmaitymi fundacjami, ruchami miejskimi oraz organizacjami pozarządowymi. Moim zdaniem, ich działalność przynosi o wiele więcej pożytku niż kolejne genialne pomysły polityków. Inicjatywy, które wprowadziły się do dawnej Fabryki Guzików przy ul. Krasickiego 18 w Krakowie, są idealną formą ożywienia przestrzeni postindustrialnej. Dodatkowo, kumulacja tego typu instytucji w jednym miejscu doda im siły przebicia i pozwoli na realizowanie wspólnych projektów na wielu płaszczyznach.

Z Justyną Krawczyk, Obywatel Mama

Prezentacja poszczególnych organizacji odbyła się w atmosferze dobrosąsiedzkiej zabawy. Pokonałyśmy z Dagmarą wszystkie etapy gry terenowej. Podjadałyśmy ciasteczka wypieczone w kształcie guzików. Słuchałyśmy opowieści o ambitnych planach organizatorów. Poznałyśmy oczekiwania wobec wolontariuszy. I nawet zdałyśmy egzamin po szybkim kursie alfabetu gruzińskiego, co może okazać się dla mnie niezwykle cennym doświadczeniem w zaplanowanej na marzec podróży.


W kamienicy ugościły nas następujące organizacje:
Kino KIKA, 
Obywatel Mama, 
Biuro Inicjatyw Społecznych, 
Instytut Wschodnich Inicjatyw, 
Stowarzyszenie "Most do Gruzji" / ასოციაცია „ხიდი საქართველოსთან”, 
RAMPA Stowarzyszenie Rozwoju Młodzieży, Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie, 
Fundacja Rodzina Plus! 


A jeżeli brakuje Wam dobrych uczynków do zbilansowania 2016 roku, to zachęcam do udzielenia wsparcia Michałowi. Znam tego chłopca osobiście i uważam, że naprawdę warto mu pomóc. Michał jest podopiecznym Fundacji Słoneczko. Osoby, które chciałyby się zaangażować w zbiórkę pieniędzy na leczenie i rehabilitację Michała, mogą dokonywać wpłat na jego subkonto:

Michał Bałszan 504/B
Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „SŁONECZKO” 
77-400 Złotów, Stawnica 33A


Numer konta lub formularz płatności on-line można znaleźć na stronie Fundacji.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz