Kalendarium

* Od 5 do 30 września 2017 r. - piesza pielgrzymka do Santiago de Compostela
* bezterminowo: Akcja społeczna Zielone Bronowice

czwartek, 27 czerwca 2013

Wernisaż wystawy w Galerii Rozmaitości

Dom Kultury "Podgórze", mieszczący się przy ulicy Sokolskiej 13, należy do najprężniej działających instytucji kulturalnych w Krakowie. W swojej bogatej ofercie posiada szeroki wachlarz warsztatów artystycznych. Trafiłam tam za namową Krysi Drożdżowskiej, instruktorki technik biżuteryjnych.

Fot. Adam Jastrzębski

W ramach podsumowania roku wypełnionego rękodzielniczymi zmaganiami w dniu 19 czerwca 2013 r. odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej "To i owo... warsztatowo!", prezentującej przykładowe prace uczestniczek i instruktorek.


Na wystawie zaprezentowano haft koralikowy tworzony według wskazówek Grażyny Antoń. W czasie zajęć prowadzonych przez Krystynę Drożdżowską można było nauczyć się między innymi tajników filcowania, wire-wrappingu, makramowych splotów, technik upcyklingowych. Iga Pauliczek przekazywała podstawowe zasady sutaszu i wzory koralikowych splotów, prowadziła również zajęcia z decoupage'u i sztukaterii. Wybrane dokonania uczestniczek i instruktorek obejrzeć można poniżej.

Mój aparat fotograficzny nie zawsze odnajduje się w sztucznym oświetleniu, więc poniżej zaprezentuję nieco lepszej jakości zdjęcia moich własnych prac, które znalazły się na wystawie.8 komentarzy:

 1. a macie coś dla facetów

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie nie wiem, czemu panowie nie uczestniczyli w tych warsztatach ;) Ofertę wszystkich zajęć sprawdzić można na stronie Domu Kultury ;)

   Usuń
 2. Moniu! czekam wciąż i czekam na Twój adres :( jak mam Ci przesłac wygrane Candy...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślałam, że już znasz na pamięć, bo ciągle dostaję od Ciebie miłe niespodzianki ;)

   Usuń
 3. Great post :)
  Check out this summer giveaway!

  Your Princess is in Another Castle


  xx Sofie

  OdpowiedzUsuń
 4. śliczne prace, najbardziej podobają mi się kolczyki makramowe, ciekawa jestem jak je robisz :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest upcykling - bazą jest fragment nakrętki z plastikowej butelki ;)

   Usuń