Kalendarium

* Od 5 do 30 września 2017 r. - piesza pielgrzymka do Santiago de Compostela
* bezterminowo: Akcja społeczna Zielone Bronowice

środa, 9 marca 2016

W obronie Puszczy Białowieskiej

Od wielu lat nie oglądam telewizji. Niestety, nie można się całkowicie odizolować od przejawów indolencji władzy i nawet do mnie docierają informacje o kolejnych szkodliwych decyzjach. Czym zawiniła Puszcza Białowieska, że znalazła się na celowniku Ministra Dewastacji Środowiska? Postanowiłyśmy z Kasią pomóc w przygotowaniach do protestu wobec planowanej wycinki. Mój fioletowy kot bojowy pod pozornie niewinnym wyglądem skrywa ogromną wolę walki o każdy skrawek puszczy. Kasia zaszalała i wyczarowała za pomocą pędzla aż trzy mandale, począwszy od biedronek, poprzez liście, a kończąc na abstrakcji.
Serdecznie zapraszam wszystkich, dla których ważne jest środowisko naturalne, do udziału w happeningu "Cała Puszcza pod ochroną!", który odbędzie się w najbliższą sobotę 12 marca o godzinie 12:00 na krakowskim Rynku Głównym. Powstało ponad 200 mandali, więc potrzebne będą ręce do ich trzymania.


2 komentarze:

  1. O tak ktoś umyśli sobie "coś "wyciąć i nawet nie myśli o swoich konsekwencjach ??!!!

    OdpowiedzUsuń
  2. No tak ludzie często najpierw robią później myślą. Szkoda bo następne pokolenia mogą nie mieć okazji zobaczyć cudów przyrody.

    OdpowiedzUsuń