Kalendarium

* Od 5 do 30 września 2017 r. - piesza pielgrzymka do Santiago de Compostela
* bezterminowo: Akcja społeczna Zielone Bronowice

wtorek, 21 kwietnia 2015

Wernisaż wystawy Marka Cecuły

Galeria BB udostępniła dodatkową przestrzeń wystawienniczą przy ul. Skałecznej 5. W dniu 9 kwietnia 2015 r. na wernisaż porcelany autorstwa Marka Cecuły zaprosiłam Mitsu. Zachwyciła nas cudowna kolekcja z serii "Beauty of ImPERFECTION". Autor stworzył nie tylko urokliwe prace, ale wykreował też niepowtarzalną atmosferę.

Z Markiem Cecułą
Fot. Mitsu

Na wystawie zaprezentowano zarówno porcelanę użytkową, dostępną w masowej produkcji, jak i unikalne formy dekoracyjne, okaleczone przez Marka za pomocą trzech żywiołów: powietrza, wody i ognia. Prace zaskoczyły nas niezwykłym pięknem, niebanalnymi kształtami i ciekawą kolorystyką. Inga Kamińska wyraziła dumę i radość z faktu zatrudnienia tego wybitnego projektanta na stanowisku dyrektora artystycznego Ćmielów Design Studio.

Marek Cecuła                                             Inga Kamińska, Marek Cecuła

Największe wrażenie wywarła na nas naczynia z pogiętej porcelany. Spodobały nam się też oryginalne solniczki czy pieprzniczki. Na uwagę zasługują nietypowe serwisy kawowe. Moje zainteresowanie wzbudził także wazon - snopek. Wszystkie te fantastyczne prace oglądać można w Galerii BB do 9 czerwca 2015 r.
2 komentarze: