Kalendarium

* Od 5 do 30 września 2017 r. - piesza pielgrzymka do Santiago de Compostela
* bezterminowo: Akcja społeczna Zielone Bronowice

wtorek, 14 kwietnia 2015

Ubranie na warsztacie

W krakowskich muzeach wyjątkowo cenię sobie wychodzenie poza stereotyp mrocznych gmachów, gdzie na zakurzone eksponaty spojrzeć można jedynie przez szybę, więc wydają się tak odległe, że aż nierzeczywiste. Cykle otwartych wykładów, rozmaite spotkania warsztatowe oraz konkursowe wyzwania, szczególnie te skierowane do najmłodszych odbiorców, sprawiają, że kontekst historyczny ożywa, a tradycja staje się bliska, namacalna i często bardzo osobista. Jedno z takich wydarzeń, pozwalających dotknąć dziejów przemysłu odzieżowego, towarzyszyło Festiwalowi Funduszy Europejskich w dniach 20-22 marca br. W swoje gościnne progi zaprosiło nas Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie.

Z Gosią Grodzką
Fot. Mitsu

Najbardziej zainteresowały nas warsztaty recyklingowe prowadzone przez Gosię Grodzką. Mitsu wycinała wzory na podkoszulkach, a ja produkowałam spaghetti bawełniane. Każda z poniższych bransoletek utkana została w innym splocie i z pewnością w wolnej chwili powstaną jeszcze naszyjniki do kompletu. Uszyłam również z fioletowych ścinków brelok do kluczy w kształcie kota. Nie śmiałabym czynić bezczelnych aluzji, przypominając Wam o zaproszeniu do kociej zabawy, jednak nie będę ukrywać, że niezmiernie ucieszyłoby mnie kolejne mruczące zgłoszenie.
2 komentarze:

  1. Podobają mi się branzoletki ze spaghetti :-) Ciekawie tu u Ciebie :-) I zaznajomiłaś mnie z Martą Frej - dziękuję :-)

    OdpowiedzUsuń