Kalendarium

* Od 5 do 30 września 2017 r. - piesza pielgrzymka do Santiago de Compostela
* bezterminowo: Akcja społeczna Zielone Bronowice

niedziela, 11 stycznia 2015

Wernisaż wystawy Zbigniewa Wikłacza

Czwartek, 8 stycznia 2015 r., obficie sypnął z rękawa kulturalnymi wydarzeniami, więc wybór był trudny. Postanowiłam zakosztować orientu. W Klubie Alchemia powiało egzotyką za sprawą fotograficznych wspomnień Zbigniewa Wikłacza. Przez najbliższe 3 tygodnie można tam oglądać kolory Nepalu.

Ze Zbigniewem Wikłaczem

Przeszklone prace i słabe światło nie są wdzięcznym materiałem do przygotowania rzetelnej relacji z wystawy, zatem musicie mi uwierzyć na słowo, że oryginalne zdjęcia są naprawdę zjawiskowe. Ludzie, zwierzęta i okruchy cywilizacji uchwycone zostały w malarskich pozach. W rolę modelek z powodzeniem wcieliły się... kury. Dominują tutaj soczyste, pełne życia i radości kolory. Nie trzeba przecież wiele mieć, żeby być szczęśliwym. Właśnie takie proste przesłanie odczytuję z fotograficznego zapisu zrealizowanego w tym ubogim i surowym zakątku świata.
Zabrakło mi opowieści o samych podróżach. Być może Zbyszek zdradzi coś więcej podczas zapowiadanej prezentacji kolejnej części nepalskiej trylogii, tym razem poświęconej górom.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz