Kalendarium

* Od 5 do 30 września 2017 r. - piesza pielgrzymka do Santiago de Compostela
* bezterminowo: Akcja społeczna Zielone Bronowice

sobota, 24 stycznia 2015

Energetyczna Olga Ząbroń

"Obrazy en" to tytuł wystawy prezentowanej w Małopolskim Ogrodzie Sztuki od 15 do 25 stycznia br. Jej autorkę, Olgę Ząbroń, od wielu lat interesują zagadnienia energetyczności w interpretacji artystycznej. Na wernisaż wybrałam się w towarzystwie Oli i Wojtka.

Z Olgą Ząbroń
Fot. Wojciech Jantos

Obserwując malarskie dokonania Olgi na przestrzeni tych lat, nie można oprzeć się wrażeniu, że artystka rozwinęła się, dojrzała i wysubtelniała w swoich abstrakcyjnych poszukiwaniach, realizowanych na płaszczyźnie projektu pod nazwą: "Obraz energii. Energia obrazu". Wcześniejsze prace odbieram jako bardziej dosłowne. Teraz ta symbolika pozostaje gdzieś w ukryciu, wymuszając na odbiorcy samodzielną eksplorację. 

Olga Ząbroń

Z daleka obrazy wyglądają jak niedokończone, jednobarwne prostokąty, całkowicie zdominowane przez ich własne tło. Dopiero w zbliżeniu zauważyć można niewidzialną, podskórną energię, wychwyconą przez autorkę. Ola, mój nadworny historyk sztuki, zachwyciła się niejednoznacznością płócien i chętnie widziałaby kilka z nich u siebie w Galerii Variétés. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz