Kalendarium

* Od 5 do 30 września 2017 r. - piesza pielgrzymka do Santiago de Compostela
* bezterminowo: Akcja społeczna Zielone Bronowice

sobota, 6 września 2014

Forum Designu

Wydawać by się mogło, że hotelowa bryła, która wrosła w nadwiślański pejzaż, zniknie na zawsze. Developerzy ostrzyli pazury na ten teren, a urzędnicy już się delektowali wizją kolejnych hektarów zalanych betonem. Silny protest społeczny zniweczył te destrukcyjne plany. Budynek przeżywa teraz renesans, wypełniając się od wewnątrz nowoczesnością. Jako pierwsze pojawiło się tutaj Forum Mody. W dniu 30 sierpnia br. ożyło kolejne opuszczone pomieszczenie, zmieniając się w sklep meblowy Forum Designu.


Główną ideą tej inicjatywy jest promowanie polskich projektantów. Uzupełnieniem 380 metrów kwadratowych przestrzeni wystawienniczej są uznane marki zagraniczne. W przykładowych aranżacjach wnętrz zaprezentowano niebanalne meble oraz intrygujące dodatki. Przedmioty te zostały wykonane głównie z naturalnych materiałów lub odzyskanych surowców.

Osobiście najbardziej przypadła mi do gustu pościel imitująca siano. Dla alergików to idealny substytut wiejskich wakacji. Ciekawa jestem, co Wam najbardziej się spodoba. Jeżeli poniższe fotografie pobudziły Waszą ciekawość, zajrzyjcie na ul. Konopnicką 28, gdzie znajdziecie o wiele więcej kreatywnych pomysłów.1 komentarz:

  1. Rzeczywiście pościel imitująca siano jest extra i chyba najbardziej mi się podoba, ale i biurko z palet jest bardzo pomysłowe

    OdpowiedzUsuń