Kalendarium

* Od 5 do 30 września 2017 r. - piesza pielgrzymka do Santiago de Compostela
* bezterminowo: Akcja społeczna Zielone Bronowice

poniedziałek, 30 grudnia 2013

V.I.P.

Repertuar Teatru Bagatela wzbogacił się o interesującą pozycję. Na Scenie przy ul. Sarego 7 zagościła adaptacja sztuki autorstwa Stiga Larssona zatytułowanej V.I.P.  W piątek, 27 grudnia 2013 r., dzięki zaproszeniu od Kulturatki mogliśmy z Maćkiem obejrzeć pokaz przedpremierowy.

Pod reżyserskim okiem Małgorzaty Bogajewskiej pięć postaci zostało uwikłane w sieć absurdalnych wzajemnych powiązań pomiędzy komedią a dramatem. Znudzona para, Anna (Anna Rokita) i Max (Michał Kościuk), spędza razem leniwy wieczór w swoim mieszkaniu. Niespodziewanie odwiedza ich Adam (Marcin Kobierski), pracodawca Maxa. Nagle domowa sielanka zamienia się w perwersyjną i okrutną grę opartą na wykorzystywaniu władzy i pieniędzy.

Wizyta brata gospodarza Ignacego (Adam Szarek) i jego dziewczyny Leny (Ewelina Starejki) diametralnie zmienia rozkład sił. "Element socjalny" nie potrafi podporządkować się obowiązującym normom i całkowicie ignoruje świat  konwenansów. Znakomita charakteryzacja podkreśliła autentyzm tej pary społecznych wyrzutków i wprowadziła dodatkowy humor.

Polecam ten spektakl wraz z zawieszonymi w tle pytaniami o granice nadużywania władzy z jednej strony, zaś z drugiej - o próg wytrzymałości tych, którzy znajdują się o wiele niżej na drabinie hierarchii.

Źródło: Teatr Bagatela fot. Piotr Kubic


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz