Kalendarium

* Od 5 do 30 września 2017 r. - piesza pielgrzymka do Santiago de Compostela
* bezterminowo: Akcja społeczna Zielone Bronowice

wtorek, 26 listopada 2013

Raggafaya

W burości jesiennej pogody potrzebny jest zastrzyk pozytywnej energii. Zaordynował go nam Małopolski Ogród Sztuki zapraszając w niedzielę, 24 listopada br., na swoją scenę żywiołowy koszaliński zespół Raggafaya.

Z członkami grupy RaggafayaMuzycy błyskawicznie rozgrzali atmosferę i do rytmicznych podrygów zmusili nawet największych sceptyków wobec tańca. Zespół powstał w 2004 roku, ale obecny skład ukształtował się w roku 2007: wokalista Chill (Nataniel Marsal Cabitango), instrumenty klawiszowe i wokal Hauka (Dominika Hałka), gitarzysta Shaggy (Michał Dolak), basista Les Farooosh (Maciej Trembowiecki) i perkusista Punktak (Mikołaj Górski). Muzyczne brzmienie przypomina smakowitą sałatkę skrojoną z wielu gatunków, takich jak reggae, ragga, ska, dancehall, rock, hip-hop, a nawet techno. Kapela powstała z miłości do muzyki i ta pełna emocji pasja bardzo mocno odczuwalna jest podczas koncertu. 

Jeden z fanów, nazwany przez nas Bongomanem w nawiązaniu do liryki jednego z przebojów, nieustannie wdzierał się na scenę, próbując wyręczyć wokalistę, ale tworzone przez niego zamieszanie kwitowane było uśmiechem. Bardzo spodobała mi się właśnie ta kontaktowość muzyków. Po zakończeniu występu mogliśmy też wspólnie spędzić miłe chwile w Pauzie In Garden, Ogrodowej kawiarni. Chłopcy zachwycali spontanicznością, brakiem manieryzmu i gwiazdorstwa.
Wieczór miał dla mnie dodatkowo radosny wymiar z powodu towarzyszących mi cudownych osób. Na koncert wybraliśmy się większą grupą: ja, Ewa, Viola, Sylwia, Aisza, Przemek i Wojtek. Na miejscu spotkaliśmy jeszcze Kasię i Tomka.2 komentarze:

 1. Energetyczna impreza:)
  Monia dzisiaj wyjęłam ze skrzynki niespodziankę od Ciebie:) Bardzo dziękuję:) Niezwykle pomysłowa jesteś:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że masz skojarzenia marynistyczne ;) Buziaki ;)

   Usuń