Kalendarium

* Od 5 do 30 września 2017 r. - piesza pielgrzymka do Santiago de Compostela
* bezterminowo: Akcja społeczna Zielone Bronowice

sobota, 14 września 2013

Manju jedzie do Polski

Sama już nie wiem, czy to ja poluję na przygody, czy może one polują na mnie. Nabyt wiele dzieje się bezustannie wokół mnie niesamowitych zjawisk, aby zakwalifikować je do kategorii zwyczajności. Poznaję wyjątkowe osobowości (chociaż oczywiście równie często potykam się o indywidua psychopatyczne). Mam wrażenie, że gram rolę w gatunkowo poplątanej produkcji, a scenarzysta za każdym razem zaskakuje mnie swoim poczuciem humoru. 10 września 2013 r. wybrałam się z Anią do Małopolskiego Ogrodu Sztuki. Wzięłyśmy udział w nagraniu jednej ze scen do prawdziwego filmu, zatytułowanego roboczo „Manju jedzie do Polski”. 

Z reżyserką Martą Deskur i aktorką Manju Pavadai

Dokument opowiada splatającą się historię dwóch kobiet: Manju, hinduskiej dziewczyny z wioski Kotakaray w Indiach oraz Marty, polskiej artystki z Krakowa. Pojawiają się zatem elementy skalkowane z rzeczywistości, ale równocześnie w obrazie tętni kolorowa muzyka, typowa dla indyjskich musicali, nadająca całości swoistego wymiaru: baśniowego i egzotycznego zarazem. Więcej szczegółów nie mogę zdradzić. Premierę filmu zaplanowano na maj 2014 roku.

Manju przygotowała dla nas poczęstunek. Kuchnia indyjska (a konkretnie - kuchnia tamilska) jest mi kompletnie nieznana, więc nawet nie umiem podać nazw potraw. Na stole jednak szybko zaświeciła pustka, bo wszystkim smakowały orientalne frykasy. Uczestniczyłyśmy również w mini-wywiadzie. Rozmowę z Manju i Martą poprowadziła Ewa Opałka. Największym zaskoczeniem dla młodej Hinduski po przyjeździe do Polski okazał się... śnieg. Nie spotkała jeszcze do tej pory swojego wymarzonego księcia, więc jeśli któryś z panów chciałby skraść serce pięknej Tamilki - można stanąć w konkury.

Marta Deskur, Manju Pavadai                                                         Ewa Opałka3 komentarze:

 1. uwielbiam orientalne jedzenie :D


  zapraszam na moje rozdanie/candy!! :D
  http://uszatkaa.blogspot.com/2013/09/candy_13.html

  OdpowiedzUsuń
 2. wspaniale! gratuluję występu aktorskiego i czekamy na premierę :)
  dziękuję za udział w moim candy i życzę powodzenia!
  pozdrawiam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratulujlę występu :) oby były kolejne :)

  OdpowiedzUsuń