Kalendarium

* Od 5 do 30 września 2017 r. - piesza pielgrzymka do Santiago de Compostela
* bezterminowo: Akcja społeczna Zielone Bronowice

czwartek, 25 kwietnia 2013

Spacer po lesie

Czasami człowiek się potyka. O zwyczajną podłość ludzką, zawiść, mściwość, nienawiść, zakłamanie, małostkowość. Zupełnie tych cech nie potrafię zrozumieć. Zapewne dlatego, że każdy patrzy na innych przez pryzmat własnego szkieletu psychicznego. A może dlatego, że moje życiowe ścieżki krzyżują się zwykle z dobrymi duszami i nie jestem przyzwyczajona do konfrontacji ze złośliwymi trollami? I przychodzi nagle taka chwila, że ma się nieposkromioną ochotę porzucić wszystko i uciec gdzieś w nieznane, jak najdalej. Chociaż na kilka minut zaszyć się w zdziczałej głuszy poza wszelkimi schematami, bez tych złych spojrzeń ciskających gromami nieuzasadnionej wrogości, zanurkować w odmęty ciszy i błogiego spokoju.


Zaczarowana jestem pięknem przyrody. Nawet złamana wiatrem gałąź jawi się jako najpiękniejsze dzieło sztuki. Natura jest wirtuozem, niedościgłym w swych umiejętnościach. Zapraszam na krótki spacer po urokliwym zakamarku, choć w fotografiach, niestety, nie można zamknąć radosnego śpiewu ptaków i tajemniczego szelestu liści, zapachu dzikich roślin, smaku leśnego powietrza, delikatnego dotyku traw i mchu oraz tej niesamowitej, baśniowej atmosfery niczym nieskrępowanej wolności.

6 komentarzy:

 1. Też nie rozumiem niektórych ludzkich zachować. ile energii ludzie marnują w ten sposób! To niepojęte!
  A co do natury! Tak, jest piękna w każdym calu. (no, może w prawie każdym ostatnio dopadła mnie kleszczofobia...)

  (zapraszam na książkowe candy do mnie:>)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Liczę na to, że kleszcze ze snu zimowego się nie przebudziły ;) Dziękuję za zaproszenie ;)

   Usuń
 2. cóż, ludzi nie zmienisz, a niestety czasem trafia się na niezbyt udane egzemplarze:/ Grunt, że tych pozytywnych zawsze jest więcej:)
  Wspaniałe zdjęcia- niemal poczułam zapach lasu:) A to wiele dla mnie znaczy, bo w lesie nie byłam od daaawna:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A u mnie apetyt narasta i mam ochotę na leśny weekend ;)

   Usuń
 3. miałam ostatnio przyjemność równiez pospacerować po lesie,jeszcze troche pusto ale już powoli wszytsko się pięknie zieleni

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fantastycznie jest obserwować, jak przyroda do życia się budzi ;) Nawet ta maleńka, ogródkowa ;)

   Usuń