Kalendarium

* Od 5 do 30 września 2017 r. - piesza pielgrzymka do Santiago de Compostela
* bezterminowo: Akcja społeczna Zielone Bronowice

poniedziałek, 15 kwietnia 2013

SLOT FEST

Weekend upłynął mi w klimatach orientalnych i przez wiele godzin smakowałam kultury irańskiej. Po raz kolejny mogłam wykazać się w prowadzeniu zajęć artystycznych, tym razem w ramach 9. SLOT Fest "O wschodzie" SALAM IRAN, oczywiście jako wolontariusz. Tematem moich warsztatów był decoupage na przedmiotach użytkowych. Mój skromny udział stanowił jedynie kropelkę w morzu atrakcji. W ciągu dwóch dni festiwalowych szaleństw - 13 i 14 kwietnia - skumulowano ponad 135 wydarzeń.

Tajemniczo brzmiące słówko SLOT jest akronimem nazwy Stowarzyszenia Lokalnych Ośrodków Twórczych. Grupę aktywnych i otwartych osób połączyła idea dzielenia się tym, co w sobie mają oraz wewnętrzna potrzeba zaangażowania w działalność społeczną, kulturalną czy edukacyjną. Organizują oni cyklicznie tematyczne wydarzenia, a imprezy te zaadresowane są dosłownie do każdej grupy wiekowej.

Dziewiąta edycja festiwalu obejmowała m.in. perską historię, islamską religię, irańską gospodarkę, kulturę i sztukę. Można było oglądać filmy i wystawy, wysłuchać wykładów, uczestniczyć w warsztatach artystycznych, edukacyjnych lub sprawnościowych, posłuchać muzyki. W atelier fotograficznym Krzysztof Żwirski przenosił festiwalowiczów w kadry innego kontynentu. Maluchy szalały w kąciku dziecięcym. Kobiety piękniały w strefie mody i wizażu. Miłośnicy rywalizacji kierowali się do strefy gier.

Nie sposób opisać fantastycznej atmosfery, jaka panowała na tym festiwalu kultury alternatywnej. Osobiście mam tylko jedną uwagę krytyczną - warsztaty artystyczne nie powinny odbywać się w otwartej przestrzeni, lecz w wydzielonych pomieszczeniach, jak miało to miejsce poprzednio. W zgiełku trudno bowiem o koncentrację i precyzję, potrzebne do tworzenia, zwłaszcza podczas stawiania pierwszych kroków.


6 komentarzy:

 1. Fajnie. :) Odpoczęłaś już trochę? Śniłaś mi się dzisiaj. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że to nie był koszmar ;)

   Usuń
 2. Monia z Toba to tylko marzenia senne ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super świetnie spedziłaś weekend , twórczo ,spontanicznie , edukacyjnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może na następną edycję uda Ci się przyjechać ;)

   Usuń